بسم الله الرحمن الرحیم ./

رفته بودیم پنج شنبه بازار مایحتاج هفته ی پیش رو را بخریم، هر چند قیمت ها بالا بود ! با این همه مقداری خرید کردیم. در مسیر برگشت کنار خیابان توقف کرده بودیم برای کاری. هنوز من، جناب همسر و خواهرشوهرم نشسته بودیم توی ماشین که ناگهان صدای بسیار بد برخورد ماشین از پشت سر به ماشینمان را شنیدیم و پرت شدیم جلو! سر آقای همسر به جلوی ماشین خورد من هم گوشی توی دستم ، با ضربه ی بدی به چشم راستم اصابت کرد. چند ثانیه ای چشمم تار میدید و درد خیلی بدی داشت رگ های چشمم قرمز شده بود . ماشین هم در عقب و صندوقش خراب شد یک جوری که در عقب باز نمیشد و در صندوق که باز شده بود بسته نمیشد ! مقصر ماشین عقبی بود. شنبه ماشینمان را بردند تعمیر . دو سه روز چشمم درد میکرد ! 

دو سه روزی را بدون ماشین گذراندیم ، سخت بود ! اینکه آدم نعمتی را نداشته باشد ، تحملش راحت تر است از اینکه داشته باشد و بعد از دستش بدهد . خدا را شکر از دست نداده بودیم . اما همینقدر دانستیم که این ماشین ِ ساده ای که حتی عامه پسند هم نیست ، نعمتی بزرگ است . و چقدر کارهایمان را راه می اندازد .

قدر چشمانم را دانستم . قدر دلم را که موقع ضربه خوردن سر همسر چگونه تپید !!! قدر همسری که نگران چشمم بود !!! قدر سلامتی مان را . قدر نعکت های ریز و درشتمان را . اولش به کسی چیزی نگفتیم . اما بعد که بابا فهمید بهش گفتیم یک مرغ بگیرد و خونش را بریزد و صدقه بدهد :)

حالا چند روز گذشته . احساس میکنم من ، همسرم ، خانه و زندگی ام ، همراه با تمام آنچه در آن است ، امانتی ست برای گذراندن روزگارمان . امانتی که او» هر وقت بخواهد میگیرد و هر وقت بخواهد چندین برابرش میکند . من و تو ، همسر عزیزم ، امانتیم دست خودمان . دست همدیگر .

امشب ماشین را برده بودی کارواش ، برایش قالپاق نو خریده بودی ، خوشحال بودی ! و من فقط خدا میداند که چقدر از شادمانی ات سرمستم . امشب رفتیم پیاده روی :) برایم یک گلدان گل خریدی ! چقدر خوشحال شدم :)) خدا نصیب همه بکند :* گل هم روزگاری امانت است ، مراقبش هستم ، چنان که مراقب قلب تو ، مراقب چشم تو ، مراقب خود خود خود تو . 

گل قشنگم

گلدانش از آن سیاه های معمولی بود ، با پارچه گلدار کاورش کردم و با روبان یک پاپیون قشنگ زدم خدا کند که زیاد عمر کند . خدا کند که هی گل بدهد . خدا کند خانه ی جدیدش را دوست داشته باشد :)

اولین ذرت مکزیکی خودم پز :)) عالی تر از همه ذرت مکزیکی های دنیا *_*

الحمدلله کما هو اهله :))))))))

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها